קוליפורמוס: בריכה וזרזיף

מצחנה זורמת

נוזל שחור ומצחין זורם לים התיכון במשך תקופה ארוכה. הרשויות מודעות ומאפשרות.  חיפה, קיץ 16.8.2017  ראו בהמשך על אותו הנושא.

פורסם בקטגוריה זיהום, מפרץ חיפה, קוליפורמים | עם התגים , , , | כתיבת תגובה

על הקושי של אתר וואלה! לאתר את מיכל האמוניה בכתבותיו ועל הסימון הפריפריאלי של המיכל החיפאי ושל צילום העתונות, כתבתי ל'עין השביעית'. http://www.the7eye.org.il/259327

מיכל האמוניה

מיכל האמוניה האמיתי מחיפה, הזהרו מזיופים 4.8.2017 חיפה

פורסם בתאריך מאת ygphotography | כתיבת תגובה

נקזי המפרץ

אז מה אם אומרים לך שזה לא ביוב?. תסכים לשחות בים עם מליוני קוליפומים צואתיים? אולי לא קוליפורמים של בני אדם, סתם של יונקים מצויים אחרים, וגם, בריכוזים יותר נמוכים משיש בזרם המצחין, כי לא תכנסו בהתנדבות דווקא לערוץ המזוהם, נכון?.

צחנת הנקז בחלוצי התעשייה

נקז חלוצי התעשייה בחיפה 2.8.2017 מצחין כרגיל

כמה מאושר תהייה במים לא הרחק מהזרם המסריח, שיש בהם אשריכיה צואתית בהיקף דמיוני? אשריכיה של כלבים וחולדות נניח? וללכת או לרוץ בחול ספוג האנטרקוקים? כזה שמגיע עם הקוליפורמים? ובכלל איך אתם עם חיידקים פתוגנים? אמנם זהו חוף לא מוכרז אבל מגיעים אליו מאות נופשים-לרגע, כל שבוע, והם בכלל לא מודעים לזיהום הזה.

מי מדמנה - מי מצחנה

אגם קטן של מי-מצחנה נוצר במוצא צינור הנקז אל הים, בקצה רחוב חלוצי התעשייה בחיפה, סוללת עפר שמישהו הרים יצרה סכר קטן והמדמנה הצטברה לאיטה. לפני פרוייקט מילוי החול בחוף הזרימה היתה הישר למי הים התיכון.

כנראה שיש כאן סיפור על מפגש דו קוטבי. אלה היושבים ברשויות, חושבים שהמצב תקין, כמו מי-כרמל ומשרדי הבריאות והגנת הסביבה וגם עיריית חיפה, לבין אלה שחושבים שיש כאן משהו דפוק כמו פעילי הסביבה והדוחו"ת שהפיקו. על פי הריח המצב דפוק לגמרי. אנליזות המעבדה ש'צלול 'הזמינו מספרים שהנוזל שיוצא מנקז רחוב חלוצי התעשייה, ממש קרוב לשפת הים, מדרום לחוף קריית חיים צואתי מאד. את דוחות המעבדה של מי-כרמל, האחראים לצינור, לא ראיתי למרות שביקשתי.

דוח מעבדה

דוח הנקז של קצה רחוב חלוצי התעשייה 28.6.2017 כשבוע לפני הקמת סוללת העפר, "הסכר"

הצילום מטה מראה את המים הכהים, שחורים בימים שלפני הצבת סוללת העפר שחסמה ליומיים-שלושה את הנוזל.

שלולית שחורה

שפך כהה בקצה רחוב חלוצי התעשייה לכיוון הים המכונה תיכון. בחודש יוני הגנ"ס לא ידעו מאיפה זה. שאלתי. גם לא ידעו מה זה בדיוק. כמובן ששאלתי. 14.6.2017, חיפה. הזרימה ממשיכה

בעבר הזרימה הייתה היישר לים התיכון. מאחר ורצועת החוף עברה שינויים בחודשים האחרונים, קצה הנקז מצא עצמו ביבשה כ30-40 מטר ממי הים. ד"ר יובל ארבל דגם את הנוזל והעביר את הדגימה למעבדת 'בקתוכם' המספקת בדיקות אנליטיות למים ולמזון ועוסקת במגוון רחב של התמחויות נוספות ואת התוצאות של נקז חלוצי התעשייה ראיתם בקטע הדו"ח מעלה.

לא רואים את החומר הנשפך מהצינור - או אולי בעצם זה הכתם השחור מימין

מוצא הנקז בקצה רחוב חלוצי התעשייה טבול במי הים 16.6.2016. בחלק הימני כתם שחור, שיתכן והוא הנוזל שנפלט מהנקז. הזרימה המעופשת הגיעה לים מבלי ששמו לב מפני שקצה הצינור היה במים.

תאגיד מי-כרמל לא השיבו לפנייתי, אבל עיריית חיפה מסרה שמי-כרמל אומרים שאין ביוב בנקז.
מוקד העירייה בתגובה לשאלתי: "בשיחה עם תאגיד לא מדובר על ביוב וגם לא קיימת בעיית ביוב שקשורה לתאגיד הזרימה היא מניקוז ושוב אציין כי לא מדובר על ביוב". כך במקור.

הסכר נפרץ והמים המזוהמים נשפכו לים. כל כך צפוי 9.7.2017 חיפה

בדיקת הנקז שבקצה רחוב חלוצי התעשיה שבחיפה היא חלק מסקר נקזים שמכינים ד"ר יובל ארבל וד"ר ג'ק סילברמן מ'צלול' ובמימון קרן אסף. דו"ח מסודר ופרטים מלאים על המחקר יפורסמו עוד 2-3 חודשים. נקזים אחרים שנבדקו נמצאים בחוף דדו ובחוף נאות (ראו הדוחות מטה).
העדות לחיידקים צואתיים בנקזים לא חדשה ולא אומרת שזה בהכרח שפכים/ביוב. מיי הנגר כנראה מזוהמים בצואה של בעלי חיים. ובכלל, מי נגר בעונה שכונה כל כך, ולא מאתמול. לא מוזר?

נקז הנוזלים שבקצה רחוב חלוצי התעשייה מפיק זרם קבוע של משהו שחור, מסריח ואינסופי כזה, שכולם התרגלו אליו ואדישים להמצאו. מכיוון שנמצאו בו קוליפורמים למכביר זכה המקום לכינוי "זרם הקוליפורמוס"

טוב, כנראה לא ביוב אבל מחורבן!  דו"ח המעבדה (שוב, ראו מעלה) אומר שיש אינדיקציה לקוליפורמים צואתיים, אשריכיה קולי, אנטרוקקים/סטרפטוקוקים צואתיים וכולם במי הנקז. הנושא נבדק בסוף יוני שנה זו. לאחר מכן הייתה פניה לעירייה ולרשויות וסוללת העפר הקטנה קמה פתאום כסכר, שנפרץ תוך יומיים-שלושה.

תעודת הבדיקה של המעבדה:

לוגו המעבדה

פרטי המעבדה שבדקה את הנוזל המצחין שדגם ד"ר יובל ארבל מ'צלול', ביחד עם ד"ר ג'ק סילברמן.

נקז דדו

דוח נקז דדו, דרום חיפה

דוח נאות

דוח נקז נאות, קריית חיים

אני לא מתקרב למים באזור הזה, לא דורך יחף בחול ורוחץ רגליים לפני הכניסה לאוטו.

כתבת וידאו בחי-פה על סיפור הנקזים
לא פחות חשוב: הביוב אצל השכנים מדרום – זיהום החופים בעזה חמור מאד קישור לכתבה מ'הארץ'.

בעקבות המכתבים והפנייה מעמותת 'צלול', משרד הבריאות הנחה את עיריית חיפה בסוף יולי 2017 לשאוב את המים המזוהמים בנקז בחוף הסטודנטים ועיריית חיפה תקדם פרויקט של השבת המים הללו לאחר טיפול, להשקיה; פרויקט שאם יתבצע אכן יבורך. רק חבל שהתעכבו שנים בקידומו. לא ברור מה יעלה בגורל הנקזים האחרים ובראשם זה של רחוב חלוצי התעשייה. אפשר לשאוב גם אותם?
משום מה, בחיפושי אחרי ידיעות על הנקזים והזיהום במגזין העירייה 'עירונט' לא מצאתי דבר. אולי לא חיפשתי טוב. אולי יכתבו על כך בעתיד.

הפוסט עלה לראשונה ב 31.7.2017 ןמאז מתעדכן על פי הצורך.

7.8.2017 : משרד הבריאות מזהיר את הציבור מרחצה בחוף נאות שבקרית חיים עד להודעה חדשה, עקב גלישת שפכים אל הים. המשרד ממשיך במעקב.

פורסם בקטגוריה זיהום, כללי, קוליפורמים | עם התגים , , , , | כתיבת תגובה

רות בורכרד מעשנת בנמל חיפה

האניה רות בורכרד עישנה בנמל חיפה 30.7.2017.
מדוע? מפני שהיא צריכה לעשן ואין חקיקה הולמת בנושא.

בורכק

האניה רות בורכרד מעשנת בנמל חיפה 30.7.2017 נשמו עמוק יש מספיק לכולם

מתי תפסיק רות בורכרד לעשן? ככה, זה לא בדיוק ידוע, אולי כשסעיף שש באמנת מרפול, זה שמתייחס לפליטת עשן מכלי שייט, ייחתם בשעה טובה על ידי ממשלת ישראל. עשן אניות הוא מרכיב שמתערבב מידי פעם בזיהום האוויר הכללי של המטרופוליטן החיפאי הפריפריאלי המתועש; החצר האחורית. מישהו הכיר את רות בורכרד?

האניה רות בורכרד מעשנת

האניה רות בורכרד מעשנת בנמל חיפה 30.7.2017

16:19, 30.7.2017 האירוע דווח למשרד להגנת הסביבה כמפגע סביבתי, באמצעות מערכת הדיווחים סביבתית מספר פניה 2236. 

09:15, 31.7.2017, בעקבות הדיווח התקשר אלי זאב, ממוקד הגנ"ס, שאל אם העשן עדיין נפלט, ואמר שאגף ים וחופים בהגנ"ס מוסר שהאירוע באחריות רשות הספנות והנמלים.

לשאלתכם, איך אני יודע שזו רות בורכרד: בדקתי את מיקום העגינה הגאוגרפי לפי תכנית העגינה של רציפי הנמל, וגם, זה כתוב מתחת לארובה. בהגדלה רואים הייטב.
אחר כך יצאה לדרך, לנמל סלרנו Salerno שבאיטליה.

יום מיוחד לפנינו:
World Maritime Day 2017 will be formally celebrated at IMO on 28 September 2017.

 

פורסם בקטגוריה אוויר, זיהום, עשן | עם התגים , , , | תגובה אחת

חיים בזרם הקוליפורמוס

יש חיים בזרזיף הקוליפורמוס. עקבות ציפורים, חתול-מת ודייגים ברקע. חוף חיפה 27.7.2017:

זרם מסריחעקבות של בעלי כנף במוצא נקז הנוזלים שבקצה רחוב חלוצי התעשייה, המפיק זרם קבוע של משהו שחור, מסריח ואינסופי כזה, שכולם התרגלו אליו ואדישים להמצאו:  "זרם הקוליפורמוס"

חתול מת במרכז התמונה, בשולי מוצא נקז הנוזלים שבקצה רחוב חלוצי התעשייה

מזכיר לי את פארק הורסשו Horseshue: מעיין גרסא שטוחה ומסריחה שלו

זרם מסריח ודייגים בחוף חיפה

רות בורכרד מעשנת בנמל

מאהל המחאה בחיפה – קיץ 2017 מתחת לחלון של כחלון בתביעה להפסקת התכניות לפיתוח התעשייה המזהמת במפרץ חיפה.

פורסם בקטגוריה זיהום, מפרץ חיפה, קוליפורמים | עם התגים , , , , | כתיבת תגובה

מאהל המחאה סמוך לבית שר האוצר כחלון, קיץ 2017

מאהל המחאה בפינת שדרות הנדיב ורחוב הירקון בחיפה החל את דרכו בימים החמים ביותר של חודש יולי 2017. שמונה אוהלים, שני "גזיבואים", יריעות צל ומחצלות ופעילים נחושים שקיימו במקום משמרות 24/7. ביום פתיחת המאהל התקיימה בסמוך הפגנת הנכים שתובעים להעלות את קצבתם. הגיעו נציגי התקשורת הארצית והמקומית אבל סיקור המאהל הקטן לא הגיע לערוצים המרכזיים, ודאי לא לשעות צפיית שיא.

מאהל המחאה - היום הראשון

מאהל המחאה והפגנת הנכים סמוך לבית שר האוצר כחלון 11.7.2017

המאהל הוקם נגד אזלת ידו של שר האוצר בעניין החלטת המועצה הארצית לתכנון ובנייה להרחיב את בתי הזיקוק בחיפה. המועצה הארצית היא חלק ממשרד האוצר על פי דרישת השר, ערב החתימה על ההסכמים הקואליציונים. הנושא בסמכות משרדו. ההחלטה להרחיב את התעשייה המזהמת תשליך בריאותית לרעה על תושבי האיזור, שעל פי הדוחות המוכרים כבר סובלים מתחלואת יתר, במגוון מחלות הקשורות בזיהום סביבתי.

היום הראשון במאהל. ההקמה:

היום השני במאהל המחאה: השר כחלון שלח את עוזרו עו"ד דוד עציוני לשיחות עם נציגי דיירי המאהל. הוא לא הסכים לנוכחות מצלמות אבל כשהסתיימה השיחה השקטה פניתי אליו בשאלה אחת: אם לא היה פה מאהל היית פה? השיב עו"ד עציוני "כן, אם היו פונים אלי". בדקתי את הדברים ונמסר לי שדווקא היו פניות שכאלה. ככל הידוע לי עד כה, לא היו שיחות המשך או תוצאות למהלך הזה.

צעירה נחמיאס בדברים נוקבים סמוך לבית שר האוצר. כחלון לא ירד לשוחח עם המתנחלים ליד ביתו:

מיכאל וקנין והגיטרה עם שיר למעלות ביום שישי 21.7.2017 בערב ומראות שונים; רגעים מתקופת המאהל:

תמונה קבוצתית לסיום. שר האוצר לא בארץ, לפעילים יש עיסוקים נוספים בחייהם והחום מעיק. לכן ניתן לומר שכרגע מתקיימת הפוגה לאיסוף כוחות.

משתתפי המאהל - רשימה חלקיתמשתתפי המאהל (תמונה חלקית) סמוך לבית שר האוצר כחלון 22.7.2017 עם פירוק המאהל עוברת המחאה לפסים משפטיים, ראו את הקישורים לעתונות ולרשתות החברתיות:    ואת העתירה עצמה
הארגונים הירוקים עתרו נגד הרחבת בז"ן  YNET
מנקים את מפרץ חיפה FB
פונה (בטוב) מאהל המחאה מול בית כחלון  כלבו
פורק המאהל שהוקם בסמוך לבית שר האוצר – 107/5 FM
על העתירה בבלינקר.
ועוד:
ישראל היא מהמדינות המזוהמות בעולם המערבי (יובל בגנו, מעריב 25.7.2017)
עתירה במטרה לבטל את ההחלטה המאשרת את הרחבת בתי הזיקוק – (פורטל תשתיות תעשייה ואנרגיה 23.7.2017)

  • * * * *
  • עעניין אחר: אמנת מרפול אוסרת על זיהום הים מכלי שייט. לכן המשרד להגנת הסביבה יכול לקנוס אניות ששפכו שמן לים, ואכן המשרד עשה זאת על פי הדיווח ברוטר 24.7.2017.  במקביל ההגנ"ס לא יכול לקנוס אניות שזיהמו את האוויר שמעל לים בעשן, מפני שישראל אינה חתומה על סעיף 6 באותה אמנה, סעיף האוסר לזהם את הים בעשן שחור מכלי שייט, ראו התמונה. 
  • וגם רות בורכרד מעשנת בנמל חיפה

ובאותו הז'אנר – דוח מדאיג: ישראל היא מהמדינות המזוהמות בעולם המערבי יובל בגנו, מעריב 25.7.2017

 ו

פורסם בקטגוריה אוויר, זיהום, מפרץ חיפה | עם התגים , , , | כתיבת תגובה

קוליפורמים פתוגנים וכל מיני

קוליפורמים בזרם כהה

זרם הקוליפורמוס; נוזלים מסריחים נשפכים לים בחוף חיפה. אין שילוט מזהיר, הרשויות מודעות למצב

בקצה המערבי של רחוב חלוצי התעשייה בחיפה,יש צינור, נקז למי גשמים ונוזלים מצויים, מטרים ספורים מקו המים. בעבר קצה הצינור היה טבול במי הים התיכון ולא ראו מה יוצא ממנו. כיום ברור שהצינור הזה מזרים, אמנם בקצב איטי אבל כל הזמן, נוזל שחור ומסריח. בבדיקה שערך ד"ר יובל ארבל (צלול) מתברר שיש בנוזל קוליפורמים צואתיים בכמות לא סבירה (1.8 מליון במאה סמ"ק), חיידקים פתוגנים ושרידי חומרים אחרים שאינם מוסיפים בריאות.

הרשויות (עירייה, משרד להגנת הסביבה) מודעות לנושא ולא עשו עד כה שום דבר בכדי לתקן את המצב, גם לא קבעו שלטי אזהרה לציבור. אמנם זהו לא חוף מוכרז אבל הציבור מגיע לשם לנופש, לדייג, לריצה לאורך החוף כדומה.

תגובת תאגיד מי כרמל נמסרה לי באמצעות עיריית חיפה: "לא מדובר על ביוב וגם לא קיימת בעיית ביוב שקשורה לתאגיד. הזרימה היא מניקוז ושוב אציין כי לא מדובר על ביוב".
שאלתי מתי שלחו את הנוזל לבדיקת מעבדה והתשובה הייתה ש"הנושא נבדק שבוע שעבר".

דילוג מעל זרם הביוב הנשפך לים בחוף חיפה, להלן "זרם הקוליפורמוס". אין שילוט מזהיר, הרשויות מודעות למצב

הידיעה הראשונה בנושא קוליפורמים בחלוצי התעשייה וסוללת העפר, "הסכר",   8.7.2017
הסכר נפרץ – ותכולת אגמון הקוליפורמים זרמה לים  9.7.2017
לחמניות בזרם הקוליפורמוס   11.7.2017

סמוך לדייגים הביוב הנשפך לים בחוף חיפה, אין שילוט מזהיר, הרשויות מודעות למצב

המשרד להגנת הסביבה העביר את הנושא 19.7.2017, לתגובת מרכזת פניות הציבור ביחידה הארצית להגנת הסביבה הימית

 

 

 

 

פורסם בקטגוריה מפרץ חיפה, קוליפורמים | עם התגים , , , | כתיבת תגובה

לחמניות בזרם הקוליפורמוס

למרות שהרשויות מודעות למצב, לא נרשם שינוי מאז נפרצה סוללת העפר (להלן הסכר) לפני שלושה ימים. כזכור, שיכשושית הקוליפורמים שבחוף חיפה זרמה הימה לאחר שעלתה על גדותיה. למעשה השינוי שניתן לראות הוא לרעה: פסולת רבה נוספה סביב והזיהום שבנוזל ממשיך לבייב את הים התיכון.

קוליפורמים עם הנוזל

לחמניות בתוך הזרם העכור של ערוץ הקוליפורמוס, בחוף חיפה. 11.7.2017. השחפים לא נגעו בזה. כמו חתולים, מבינים כשהמזון לא ראוי למאכל. הריח נורא. החוף מוזנח ברמות על. מעט פסולת נסחפה מהים, את הרוב הביא הקהל.

זרם הקוליפורמים בחוף חיפה. לחמניות בתוך זרם הקוליפורמים ולידו שחף מצוי מפנה נוצות לאוכל המקולקל.

קוליפורמים זרם

זרם הקוליפורמים בחוף חיפה לאחר פריצת הסכר. הלחמניות במורד הזרם סמוך לים. הריח נורא.

לחמניות בתוך זרם הקוליפורמים ולידו שחפים מצויים. מחפשים שם משהו טעים ולא מתקרבים לזה, מפנים נוצות. שחפים כמו חתולים, מבינים כשהמזון לא ראוי למאכל. הריח נורא.

 

תגובת תאגיד מי כרמל נמסרה לי באמצעות עיריית חיפה 17.7.207: לא מדובר על ביוב. הזרימה היא מניקוז.
המשרד להגנת הסביבה העביר את הנושא 19.7.2017, לתגובת מרכזת פניות הציבור ביחידה הארצית להגנת הסביבה הימית

11.7.2017 – עיון במצגת המשרד להגנת הסביבה לגל יום הסביבה הבין לאומי בכנסת, מתוך העין השביעית

 

פורסם בקטגוריה זיהום, מפרץ חיפה, קוליפורמים | עם התגים , , , | כתיבת תגובה

הסכר נפרץ

הסכר שנבנה בעמל קל נפרץ מוקדם יותר היום (אולי אתמול), ותכולת השלולית שנוצרה מאחוריו זרמה לים.
 9.7.2017 חיפה; הסכר נפרץ והמים המזוהמים נשפכו-זרמו לים. כל כך צפוי. ברקע, הנמל החדש והישן והר הכרמל.

אתמול הסכר עוד תפקד:

אתמול - הסכר איתן

בריכה קוליפורמית, מיי נקז בקצה רחוב חלוצי התעשייה התבררו כמים עם קוליפורמים ופאתוגנים בשיעור גבוה. הצחנה נוראית. הקרבה לים ברורה ומסוכנת. כעבור יממה נפרץ הסכר (התמונה העליונה).  8.7.2017

ימים אחדים אחר כך הגיעו לחמניות לזרם הקוליפורמוס

פורסם בקטגוריה זיהום, חול, מפרץ חיפה | עם התגים , , , , | 2 תגובות

שיכשוכית קוליפורמים בקצה רחוב חלוצי התעשייה

מהסוף להתחלה:
סכר קטן נערם אתמול במוצא צינור הנקז שבקצה רחוב חלוצי התעשייה (להלן "הנקז") על מנת לעצור ולאצור את הנוזל המצחין הזורם מעדנות בדרך כלל אל הים התיכון במפרץ חיפה. שיכשוכית הקוליפורמים הזו לא תחזיק זמן רב; קרוב לודאי שתעלה על גדותיה ומי המדמנה יגיעו לים. אולי תגיע ביובית לשאוב אותה? ואולי לא.                                                    יום אחרי: הסכר נפרץ

שיכשוכית קוליפורמית

בריכת הקוליפורמים, אגם קטן של מי-מצחנה נוצר במוצא צינור הנקז שבקצה רחוב חלוצי התעשייה אל הים במפרץ בחיפה. הרשויות (?) דיחפרו לשם סוללת עפר על מנת לעצור את זרימת השופכין ישירות לים ונראה שזה יחזיק מעמד עוד כמה שעות, ואז כשיפרץ סכר המדמנה, הגועל נפש יזרום לים.  אולי תגיע ביובית לשאוב את זה? אשרי המאמין.

הסכר הוא כנראה תוצאה של השפעה של בדיקות מעבדה:
בסוף חודש יוני, ד"ר יובל ארבל מצלול דגם את הנוזל ושלח את הדגימה למעבדה. הממצאים לדבריו: 1.8 מליון קוליפרמים צואתיים, ב100 מ"ל בנקז בחלוצי התעשיה. נמצאו חידקים פתוגנים נוספים בריכוז גבוה המעידים על מקור ביובי. אותם חיידקים בריכוזים נמוכים יותר (25 אלף קולפרמים צואתיים למאה מ"ל) נמצאו בנקז הנשפך לים בחוף הסטודנטים (מדרום לסוכה 6 של חוף דדו); אלו ריכוזים החורגים באלפי אחוזים מתקנות מי רחצה ומי השקיה ….

 מידע על כך נשלח למשרד הבריאות המשרד להגנת הסביבה ועיריית חיפה עוד ביום שני 3.7.2017 אך עד כתיבת הפוסט הזה 7.7.2017, טרם התקבלה תגובה אף לא מאחד מהם.

תגובת תאגיד מי כרמל נמסרה לי באמצעות עיריית חיפה 17.7.207: לא מדובר על ביוב. הזרימה היא מניקוז.
לפני כשלושה שבועות 14.6.2016:
שלולית שחורה

שפך כהה בקצה רחוב חלוצי התעשייה לכיוון הים התיכון. הגנ"ס עדיין לא יודעים מאיפה זה. גם לא מה זה. שאלתי בכיר בהגנ"ס שהגיע למקום שאלות אחדות ולא היו לו תשובות פרט לכך שהמקור לא ידוע והחומר עוד לא מזוהה. הזרימה ממשיכה, באיטיות. השוליים ירקרקים,  מסריח נורא. 14.6.2017, חיפה.

בחודש שעבר 8.6.2017:
שלולית זורמת לים מקצה רחוב התעשייה בחיפהשפך קבוע בקצה רחוב חלוצי התעשייה לכיוון הים. הגנ"ס לא יודעים מאיפה זה. גם לא מה זה.  8.6.2017, חיפה. הזרימה ממשיכה.

ב-8.6.2017 התקיים סיור של סגן השר להגנת הסביבה, מנהל המחוז ואחרים עם פעילי סביבה ועתונאים. עמדו על מוצא הצינור ושמעו הסברים על הזרמת החול לחוף:

הביוב זורם לים

סיור המשרד להגנת הסביבה עם פעילי הסביבה 8/6/2017 בקצה רחוב חלוצי התעשיה והסברים על מילוי החול ופיזורו בחוף. עומדים עם סגן השר להגנת הסביבה ירון מזוז (בתמונה עם חולצה ללבנה), מנהל המחוז מימין, מעל נקז גשמים/ביוב פעיל,  שאת הרכב החומרים הזורמים שם לא ידעו באותה העת. גם לא ביקשו לדעת.

שבועיים מוקדם יותר:

ביוב אל היםהבטונאדה שמעל לצינור הביוב מגיעה למי הים. לא רואים את זרימת הנוזל אל הים אבל הזרימה שם. 21.5.2017

מוקדם יותר השנה 15.2.2017:

ניקוז מי גשמים או ביוב

מתחת לבטון צינור ביוב גדול שנועד להזרמת מי גשמים אל הים, או ביוב, או גם וגם. 15.2.2017

דייגים מעל לצינור להזרמת מי גשמים, או ביוב, או גם וגם חיפה 16.12.2016

נוזל מדמנהנקז רחוב חלוצי התעשייה מוציא נוזלים אל הים. 29.11.2016. תוכן הנוזל יבדק וימצא כלא מוצלח בלשון המעטה. כך יסתבר רק בעתיד.

16/6/2016 קצה הצינור טבול במים. הכתם השחור מימין באמצע כנראה נובע הצינור:

לא רואים את החומר הנשפך מהצינור - או אולי בעצם זה הכתם השחור מימין

מוצא הנקז בקצה רחוב חלוצי התעשייה טבול במי הים 16.6.2016. בחלק הימני כתם שחור, שיתכן והוא הנוזל שנפלט מהנקז.

והיו שם גם דייגים לרוב, לאורך כל השנה.

הנקז מנקז

הנקז של קצה רחוב חלוצי התעשייה בחיפה. הנקז מוציא נוזלים שלא אמורים להיות ביוב. הריח לא טוב 4.4.2016

 

פורסם בקטגוריה זיהום, חול | עם התגים , , , , , | 2 תגובות